A D V E R T I S E M E N T

10 potravin, které obsahují mnohem více cukru, než si myslíte

A D V E R T I S E M E N T

Agávový sirup

Sirup z agáve je obvykle inzerován jako zdravá náhražka cukru, ale je to daleko. Je to 85% fruktóza, která zasáhne vaše játra a z dlouhodobého hlediska může způsobit obrovské problémy. Pro vaše tělo je těžší metabolizovat fruktózu než řekněme sacharóza, ale nakonec žádná není lepší než ta druhá. Přesto bude pro vaše tělo o něco snazší metabolizovat třtinový cukr než agáve.

 

A D V E R T I S E M E N T

 

Granola Bars

Granola tyčinky nejsou o nic lepší než bonbóny s čokoládovým nebo jogurtovým obalem plným cukru. Mohou také obsahovat hnědý cukr, med, kukuřičný sirup a další nezdravá sladidla. Půl šálku müsli se může zdát jako nevinné občerstvení, ale zabalí asi 10 gramů cukru. Pokud se necítíte dostatečně plní a sníte ještě jednu porci, stane se to pro vaše tělo sladkou katastrofou.

 

Reklamy

A D V E R T I S E M E N T

Grilovací omáčka

Stará dobrá omáčka na grilování je opravdovou cukrovou bombou, i když si vezmete malé množství. Jen pár lžící BBQ omáčky obsahuje více cukru, než jste očekávali. Můžete si vzít dvě lžíce této omáčky a spolu s ní vypít dvě čajové lžičky cukru. Až 33% BBQ omáčky je čistý cukr! Dávejte pozor na své porce a pokud je to možné, zkuste si připravit vlastní omáčky.

Omáčka na těstoviny

Všechny připravené omáčky jsou plné cukru, ale těstovinová omáčka se nezdá být na seznamu, že? Koneckonců, není to ani tak sladké! Ve skutečnosti obsahuje spoustu cukru – část pochází přirozeně z rajčat, ale zbytek je přidán, aby se zlepšila chuť a uchovala produkt. Do půl šálku těstovinové omáčky se vejde asi 12 gramů cukru, takže si raději připravte vlastní omáčku bez cukru nebo v seznamu přísad vyhledejte nízkou hladinu cukru.

 

KLIKNĚTE DALŠÍ A POKRAČUJTE VE ČTENÍ

Reklamy

A D V E R T I S E M E N T

A D V E R T I S E M E N T
To The Perfect