A D V E R T I S E M E N T

10 potravin, které obsahují mnohem více cukru, než si myslíte

A D V E R T I S E M E N T

Není tajemstvím, že cukr škodí vašemu zdraví. Nemluvím o přírodních cukrech, které jíme s ovocem a medem – toto množství je nepatrné ve srovnání se všemi cukry, které konzumujeme u výrobků, které mají zdánlivě bez cukru. Abyste mohli jíst cukr, nemusíte každý den žvýkat sušenky a čokoládové tyčinky – existují produkty, které ho obsahují hodně a které nejsou ani sladké! Ano, i ta rajčatová polévka, kterou si koupíte v supermarketu, obsahuje vaši denní dávku cukru. Pokud chcete vážně snížit cukr, musíte znát několik triků. Zde je 10 potravin, které obsahují mnohem více cukru, než si myslíte.

 

Soda

Společnosti rádi zatajují, kolik cukru do svých produktů dávají, proto pro to kupujícího vymýšlejí různé názvy. Možná hledáte obyčejný starý cukr, ale místo toho uvidíte sacharózu, karobový sirup, fruktózu, dextrózu a kdoví co ještě. Opravdu musíte vylepšit svoji chemickou hru, abyste pochopili, kolik cukru je ve výrobku, který kupujete. Soda je docela zřejmá volba, ale slyšte to – plechovka sody obsahuje 29 gramů cukru, což je více než vaše denní dávka! Ženám se doporučuje konzumovat 25 gramů cukru denně, zatímco muži mohou konzumovat až 36 gramů.

A D V E R T I S E M E N T

Reklamy

A D V E R T I S E M E N T

Ochucený jogurt

Ochucený jogurt může být inzerován jako zdravý, ale je to zřídka. Obzvláště ty s nízkým obsahem tuku – společnosti dávají více cukru, aby kompenzovaly nedostatek chuti, čímž jsou ochucené jogurty zdravé jako kopeček zmrzliny. Jeden 8-unce jogurt může obsahovat až 33 gramů cukru, takže si raději pečlivě přečtěte etikety. Nejlepší možností je koupit si obyčejný jogurt a přidat si vlastní čerstvé ovoce a med

 

KLIKNĚTE DALŠÍ A POKRAČUJTE VE ČTENÍ

Reklamy

A D V E R T I S E M E N T

A D V E R T I S E M E N T
To The Perfect